تبلیغات
تاریخچه های دنیا در یک وبلاگ - بیوگرافی ویکتور والدز. منبع: talar.bacheha.ir
تاریخ : چهارشنبه 4 مرداد 1391 | 12:38 ق.ظ | نویسنده : امین سبحانی

ویکتور والدس به عنوان یک نوجوان، در تاریخ یکم جولای 1992 از پنا کینکو کوپاس به بارسا پیوست. او در سپتامبر همان سال به همراه خانواده‌اش عازم تنریف شد و بعد از سه سال مجددا به تیم بارسا پیوست.

مربیان باشگاه، پس از اینکه او به سرعت ارزش‌های خود را در تیم جوانان و تیم بارسا B اثبات کرد، تصمیم گرفتند که والدس را در فصل 2002-2003 به عنوان یکی از اعضای تیم اصلی انتخاب کنند. وی در ابتدا به صورت یک در میان با روبرتو بونانو در درون دروازه قرار می گرفت، اما در اواخر همین فصل تحت سر مربیگری رادومیر آنتیچ، خود را به عنوان یکی از بازیکنان ثابت تیم مطرح کرد.

او مکان خود را در فصل 2003-2004 در ترکیب اولیه تیم تثبیت کرد؛ وی در اکثر بازیهای بارسا در طی آن فصل حضور داشت و با عملکرد فوق‌العاده خود، کمک زیادی به تیمش کرد که در نهایت بارسا در آن سال به مقام نایب قهرمانی رسید.

والدس درفصل 2005-2006 یکی از بازیکنان کلیدی بارسا در رقابت‌های لیگ اسپانیا و لیگ قهرمانان بود. به یادماندنی‌ترین لحظات، عکس‌العمل‌های حیاتی او در فینال پاریس بود که به دومین قهرمانی بارسا در لیگ قهرمانان منجر شد.

والدس در فصل 2006-2007، دروازبان ثابت بارسا باقی ماند و در تمام 38 بازی لیگ اسپانیا بازی کرد؛ وی در فصل 2007-2008 تنها در سه بازی آخر حضور نداشت که به خوزه مانوئل پینتو این فرصت را داد تا اولین بازیهای خود را برای بارسا انجام دهد. والدس در تمام این سال‌ها پیشرفت کرده است و در حال حاضر یکی از بازیکنانی است که در اکثر بازیهای بارسا حضور داشته و سنگربان این تیم بوده است.

او در فصل 2008-2009 با تکیه بر خصوصیت منظم بودنش، موفق به کسب دومین جایزه زامورا شد؛ وی با وجود مشخص بودن قهرمانی لیگ در سه بازی آخر، درون دروازه قرار نگرفت. او در فینال رم عملکرد درخشانی داشت و به اولین دروازبان بارسا تبدیل شد که قهرمانی اروپا را برای بار دوم جشن می گرفت. عملکردهای فوق‌العاده او منجر به قرارداد بلند مدتی شد که حضور وی را تا سال 2014 در تیم بارسا تضمین می کرد.

او در فصل 2009-2010 با به جا گذاشتن بهترین رکوردها در تاریخ ورزشی‌اش، سومین جایزه زامورا را کسب کرد؛ در 38 بازی لیگ، او تنها 24 گل دریافت کرد (میانگین 0.63 گل در هر بازی). دروازبان افسانه‌ای بارسا، آنتونی رامایتز، تنها دروازبان بارساست که بیشتر از وی موفق به کسب جایزه زامورا شده است (5 بار).

وی با عملکرد خوب خود در سطح باشگاهی، موفق به پوشیدن پیراهن دروازبانی تیم ملی در جام جهانی 2010 شد، اگرچه در فرآیند قهرمانی اسپانیا در این تورنمنت، حتی یک دقیقه هم به بازی گرفته نشد. 

خصوصیات

یکی از مواردی که باید توجه ویژه‌ای نسبت به آن داشته باشیم، این است که او پس از سپری کردن اولین فصل حضور در بارسا، در فصل دوم فراتر از تواناییهایش ظاهر شد؛ وی در حال حاضر یک دروازبان تراز اول است و با وجود سن کمش، تجربه های فراوانی دارد.طبقه بندی: بیوگرافی بازیکنان بزرگ فوتبال ، 

  • دانلود فیلم
  • خرید vpn