تبلیغات
تاریخچه های دنیا در یک وبلاگ - تاریخچه شرکت بازیسازی کونامی. منابع: forum.1pars.com و www.setak.org
 

شرکت بزرگ و مشهور Konami یکی از شرکت های سازنده و ناشر بازی های رایانه ای می باشد این شرکت علاوه بر ساخت بازی به انتشار تعداد زیادی اسباب بازی، کارت تجاری و دستگاه های مختلف قمار هم می پردازد این را هم بدانیم که این شرکت در سال 1969 به عنوان تعمیر و اجاره دهنده گرامافون پولی جهت پخش موسیقی در اوساکا، ژاپن تاسیس شده بود و یا به عبارت دیگری این شرکت حدود 34 سال پیش در شهر توکیو تاسیس شد و کار خود را با ساخت وسایل بازی آن موقع یا Arcade آغاز کرد. درباره این دستگاه ها باید گفت آنها دستگاه های ثابتی بودن که در مکان های عمومی مثل پارک ها هتل و رستوران ها قرار می گرفتند و هر دستگاه هم بازی های خاص خود را داشت.
اولین موتور بازی این شرکت در سال 1978 وارد بازار شد و همچنین بازی های موفقی از این شرکت بزرگ مانند Frogger و Super Cobra برای این دستگاه ساخته شد. این را هم باید گفت که این شرکت از اوایل دهه 80 شروع به ساخت بازی برای رایانه های شخصی هم کرد و همینطور از همان سال ها با ورود دستگاه نینتندو به بازار این شرکت برای این کنسول هم بازی ساخت. کم کم این شرکت با موفقیت های خود مشهوز شد و توسعه یافت و نمایندگی های در انگلیس و ایالت متحده ایجاد کرد. وقتی محبوبیت نینتندو در جهان زیاد شد موفقیتو محبوبیت این شرکت هم در جهان زیاد شد و بازی های پرطرفداری مانند Castelevania، Gradius و Metal Gear تولید شدند و بسیار مورد استقبال قرار گرفتند اما................ پس از سال های موفقیت در دهه 1980 روز های تاریک شرکت فرا رسید و هر روز اوضاع برای شرکت بدتر می شد تا جای که اعضای موفق این شرکت از آن کنار گیری کردن و یک شرکت مستقل به نام Treasure Co.Ltd تاسیس کردند این تاریکی تا سال 2003 شرکت کونامی را در برگرفته بود و این شرکت را مجبور کرد ساخت بازی را رها کند و تنها به ساخت نرم افزار های بازی اکتفا کند و در همان سالها بود که این شرکت با یک شرکت ژاپنی دیگر به نام Toho که کارش ساخت فیلم و انیمیشن بود قرار دادی مبنی بر همکاری در تولید و عرضه ی بازی های رایانه ای امضا کرد این کار از نگاه خیلی از کارشناسان پایانی تلخ برای کونامی بود ولی این طور نشد و کونامی در حال حاضر چهارمین شرکت بزرگ بازی سازی در ژاپین پس از Nintendo، Sega و Namco .

تا یادم نرفته این را هم بگویم که نام این شرکت (Konami) از به هم پیوستن نام‌های کاگِماسا کوزوکی (رئیس فعلی شرکت)، یوشینوبو ناکاما، تاتوسو می‌ئاساکو (در نظریه دیگری هیرو ماتسودا و شوکیچی ایشیهارا) می باشد.
این هم مهمترین بازیها:
Castlevania
Chouseishin
Contra
Dance Dance Revolution
FlatOut
Gradius
Metal Gear
Pro Evolution Soccer
Silent Hill
Suikoden
Teenage Mutant Ninja Turtles
Winning Eleven
Yu-Gi-Oh
see complete products listing
قبل از تمام کرن مطلب باید گفت علاوه بر فعالیت های بازی سازی، این شرکت در سال 2006 اعلام کرد که قصد دارد افتباسی سینمایی از چند بازی مشهور خود ار جمله Silent Hil، Castlevania و Metal Gear Solid داشته باشد.
این را هم بدانید که در سال 2004 سود خالص این شرکت در حدود 3/2 میلیارد دلار اعلام شد.
ساخت بازی PES : کونامیاز تقریبا از سال 2000-2001 شروع به ساخت pes کرد که ابتدا در پلی 1 با اسم ISS اومد دوتا هم بیشتر نبود بعدش زد تو کار pc البته با Winning Eleven فرقی نمیکنه .


کاگماسا کوزوکی در سال 1969 با هدف اینکه(ما باید شرکتی شویم که مورد نیاز مردم باشد)شرکت کونامی را که یک شرکت کرایه دهنده و تعمیر کننده دستگاه های جک باکس بود تاسیس کرد.

این شرکت در سال 1973 شروع به ساختن دستگاهایی سرگرم کننده کرد.این کار یکی از تجارت های اصلی ان شرکت بود.

فعالیت های کونامی سه بخش اصلی بازی،سرگرمی و سلامت بود که در شکل زیر می بینید.


در سال 1979 کونامی محصولات خود را به ایالت متحده صادر کرد و این شرکت به خارج از ژاپن گسترش پیدا کرد.

در اکتبر 1982 کونامی ساخت نرم افزار های کامپیوتر را شروع کرد و این شروع موفقیت های این شرکت بود و در نوامبر همان سال شعبه آمریکا کونامی(Konami of America)را تاسیس کرد.

در سال ژوئن 1984 کونامی شعبه ای در انگلستان و دسامبر همان سال شعبه ای در آلمان تاسیس کرد.

در اپریل سال 1985 تا سال 1987 کونامی برای کنسول های نینتندو کرد.

در سال 1991نام شرکت از Konami Industry Co به Konami Co.Ltd تغییر کرد.

در سال های 1994 تا 1996 کونامی شعبه هایی در هنگ کنگ،توکیو و ژاپن تاسیس کرد و همچنین در سال 1995 کونامی موزیک اینترتیمنت را تاسیس کرد.

اینشرکت در مارس 1997 کالج رسمی بازی های کامپیوتری را تاسیس کرد و در سال 1999 سهام این شرکت وارد بورس لندن شد.

کونامی در سال2000 شرکت تاکارا را خرید و در سال 2003 لوگوی این شرکت تغییر کرد و در سال2005 این شرکت تبدیل به یک سهمدار بزرگ شد.

در سال 2006 کارمندان شرکت کنامی به حدود 5100 نفر رسید.

کونامی مقدار زیادی از شهرت خودش رو مدیون این سه بازی است:Sillent Hill , Metal Gear Solid , PES
طبقه بندی: تاریخچه ی لوگوها و برندهای معروف، 

  • دانلود فیلم
  • خرید vpn